понеділок, 24 серпня 2015 р.

День Незалежності України      Багато століть український народ боровся за право самому розпоряджатися рідною землею і своєю долею, за незалежну й самостійну українську державу. Нарешті 16 липня 1990 р. Верховна Рада України прийняла "Декларацію про державний суверенітет України", в якій проголосила "державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах". Попри всі незгоди та дискусії більшість парламенту і опозиція були єдині в розумінні необхідності такого кроку. Сумніви багатьох депутатів щодо його доцільності були розвіяні проголошенням державного суверенітету.
   24 серпня 1991 р. відкрилася позачергова сесія ВРУ, на якій було розглянуто питання про політичну ситуацію в республіці та прийнято низку надзвичайно важливих документів. Серед них - Постанова та Акт проголошення незалежності України, затверджені конституційною більшістю депутатів. Як наслідок цього Україна стала незалежною демократичною державою з неподільною та недоторканою територією, на якій чинними є лише власні Конституція, закони та постанови уряду.
  5 грудня 1991 р. після Всеукраїнського референдуму Верховна Рада звернулася з Заявою до парламентів і народів світу, у якій наголошувалося, що Україна у повній відповідності з цілями і принципами ООН спрямовуватиме свою зовнішню політику до зміцнення миру і безпеки у світі, дотримуючись принципів міжнародного права.
   День незалежності -  це свято всіх свідомих громадян нашої країни, день народження нашої держави. У Нижньосірогозькій центральній районній бібліотеці було проведено ряд заходів, присвячених цій даті:

-         літературно-мистецький літопис «Незалежна й вільна держава – творіння української нації»;


-         виставка народних умільців «Барвиста  Україна»;


-         виставка дитячих малюнків «Барви рідного краю»;


-   перегляд презентації «Я просто гордий своїм краєм».


-         історично-мистецька мандрівка «Краса моєї країни – незалежної України»;

Немає коментарів:

Дописати коментар