четвер, 15 травня 2014 р.

Мандруючи європейськими країнами.


 
  
   Кожного року в третю суботу травня Україна відзначає День Європи. В цей  день українці мають можливість ближче познайомитися з Європою. Це надзвичайно багата частина світу: різноманітність культур, географічних зон, етносів, традицій, видів і зразків мистецтва...


     Європа — це частина Євразії. Де ж проходить природний кордон між Європою та Азією? Поглянемо на карту! Це Уральські гори, ріка Урал, Каспійське море. За площею ця частина світу одна з найменших. Найдовша річка в Європі — Волга, що простягається на 3531 км і впадає на території Росії в Каспійське море.  Європа має дуже цікаві «географічні форми». Так, Піренейський півострів, на якому розташовані Іспанія та Португалія, має форму квадрата, а Апеннінський, де знаходиться Італія, — форму чобота. Неможливо уявити Європу без Карпат. Для нас, українців, це не надто екзотичний географічний об'єкт. Адже вони пролягають через території Словаччини, Польщі, Румунії і України. Говорять, що румунські Карпати — це Батьківщина славнозвісного, легендарного графа Дракули. Два найвідоміші міста Італії — Флоренція та Венеція. Мабуть, кожна пара закоханих мріє побувати саме тут, провести час разом, насолодитися чудовою архітектурою, скульптурою, вишуканими будівлями.  Відома у всьому світі Пізанська вежа приваблює мільйони туристів. Історики стверджують, що вона була зведена між 1173 і 1360 роками. За ці роки земля під вежею дещо просіла, що призвело до її відхилення по вертикалі аж на 5 метрів. В Європі зародилося чимало видів спорту. Крикет з'явився в Англії, гольф — у Шотландії. Досить поширеними тут є футбол, теніс, гандбол. Слово «газета» прийшло до нас від назви дрібної італійської монети — gazetta, за яку можна було придбати друкований аркуш, прототип сучасної газети.

          Про всі ці цікавинки дізналися учні 11-А  класу Нижньосірогозької ЗОШ  І-Ш ступенів (класний керівник Дежкіна О.В.), які відвідали  нашу бібліотеку. Переглянувши відео замальовку «Мандруючи європейськими країнами» вони дізналися про звичаї і факти з життя різних  народів, з якими юних користувачів ознайомили бібліотекарі Пузирнікова Тамара та Польська Олександра. Пісню «Моя країна» виконав Дмитро Вінгловський. Також під час подорожі звучала музика Бетховена,  Моцарта, Шуберта, Паганіні прозвучала пісня Майкла Джексона. Учні жваво відповідали на питання вікторини.  Також в бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Європа – наш спільний дім», на якій  була представлена література з історії, географії , економіки, культури європейських країн.


Немає коментарів:

Дописати коментар