пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Голодомор – геноцид нації


   Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
     Районна  бібліотека разом  з шкільною  провели  годину пам’яті
 « Голодомор  на  Херсонщині: мовою документів та очевидців  »  для  учнів  8-го А класу.             Ведучі  зачитали  уривки зі спогадів земляків - очевидців про колективізацію в  нашому районі, вивезення зерна і їжі,  про «закон п’яти колосків».    Молоді читачі  дізналися про причини і наслідки цієї трагедії. 
    В центральній бібліотеці експонується  книжкова виставка  «Уроки історії:  Голодомор 1932-33років».  На виставці представлені документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.(         В Інтернет - центрі    центральної бібліотеки  було  влаштовано   віртуальну   екскурсію  Національним  музеєм «Меморіал пам’яті жертв Голодомору в Україні», перегляд відеозаписів свідчень очевидців голодомору, кадри з документальних та художніх фільмів про голодомор та відео-кліп Оксани Білозір «Свіча».


Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.(
   


Немає коментарів:

Дописати коментар