четвер, 15 березня 2018 р.

Гончар мандрує Херсонщиною


"Навряд чи взагалі є щось гідніше, як вдосконалювати свій дух,
увічнювати себе в своїх творіннях і дарувати їх нащадкам»
                                                             Олесь Гончар
   
                                                                          
   В  рамках  відзначення  100 – літнього  ювілею   Олеся  Гончара  КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» організує спеціальну акцію – велику літературну естафету «Гончар крокує Херсонщини».


    Бібліотечні  заклади  Сірогозщини  долучилися  до  проведення  обласної естафети  та  провели  низку  заходів  по  популяризації творчості  великого  письменника.
     Серед українських письменників – це зірка першої величини, людина, що стоїть найвище по своєму таланту, життєвій позиції, любові до Батьківщини.
    В КЗ «Нижньосірогозька  центральна  районна  бібліотека» проведено  літературну  годину «Прапороносець  величі людських  почуттів»  для учнів 11 класу  Нижньосірогозької  ЗОШ   І  - ІІІ ступенів. Бібліотекарі розповіли про життєвий та творчий шлях письменника,    який був тісно пов’язаний    з таврійським краєм.  Розповідь супроводжувалась показом слайдів про життєвий і творчий шлях письменника.   Учні  брали  активну  участь  у  інтерактивній вікторині   «Гончара чари».  Читачам було запропоновано відповісти на питання про життєвий шлях і творчість ювіляра.      З  літературним  спадком  письменника  читачі  мали  змогу  ознайомитися, переглянувши  книжково - ілюстративну  виставку  «Прапороносець  величі  людських  почуттів».
    


      Бібліотекарі   впевнені у необхідності подібних зустрічей, які мають за мету популяризувати та пропагувати творчість  українських письменників.                      Гончар-quest


   З нагоди 100- річчя від дня народження Олеся Гончара  в бібліотеці спільно з користувачами бібліотеки  проведено інтелектуальну гру «Гончар-quest», під час якої команди  розв’язували цікаві головоломки.
      Усі завдання квесту були безпосередньо пов’язані з життям і творчістю Олеся Гончара.  Відтак, демонструючи свої знання з біографії , учасники змогли довести, що добре знають його творчість.

      Команди працювали згуртовано й намагались давати якомога більше правильних відповідей.

                   « Бережіть собори душ своїх”.

   До 100 – річчя з дня народження українського письменника Олеся  Гончара  в Дем’янівській  сільській  бібліотеці  було  проведено  літературно – мистецьку  композицію  «Бережіть собори душ своїх».
    Ведучі вечора розповіли про його життєвий і творчий шлях письменника. Учні 8-9 класів читали його поезію, інсценували уривок з твору «Прапороносці».
              


     Учні ознайомилися з книжковою виставкою «Олесь Гончар - прапороносець величі людських почуттів»,  де представлені всі видання творів Олеся Гончара та література про нього.
      На закінчення вечора учні 5 класу виконали пісню «Любіть Україну».


                 «Собор душі Олеся Гончара» 


      У  Сірогозькій сільській бібліотеці відбувся літературний альманах «Собор душі Олеся Гончара». У заході прийняли участь користувачі  бібліотеки - учні загальноосвітньої школи.  Діти підготували  уривки   з творів письменника, монологи.   Переглянули  документальний   фільм    про  життєвий  і творчий шлях  О.Гончара. 

  

Бібліотекар підготувала презентацію виставки  «Чи добрий спомин  матимем  по смерті…»

Собор душі і думки, й духу

     В Нижньоторгаївській сільській бібліотеці до 100 – річчя з дня народження Олеся Гончара організовано  книжкову  панораму «Прапороносець величі людських почуттів» та з учнями 9-го класу проведено літературну годину  «Світло незгасної зорі Олеся Гончара».
                               

      З життям та творчістю відомого українського письменника учні ознайомились, переглянувши мультимедійну презентацію «Ім’я і слово Олеся Гончара».
      Особливу увагу учасників заходу привернув до себе розділ «Олесь Гончар і Херсонщина».
      Бібліотекар    провела   огляд творів письменника та  учні   прочитали фронтові поезії. 


 Вчитель літератури   П’ятковська О.М.  розповіла про героїв романів та повістей – красивих, мужніх, сильних та сміливих людей. Потім бібліотекар  запропонувала   присутнім   обговорити  такі питання :  «Як бути справжньою людиною?», «Чи збагачується духовно сучасна людина ?» «Як зберегти «собори»  своїх душ?».
                      


   

     З нагоди ювілею  Олеся Гончара в  Степненській   бібліотеці організована книжкова виставка «Його душа – собор надій високих».  Для відвідувачів бібліотеки було проведено бібліографічний огляд   творів   Олеся Гончара.

                 

                  
                                                В Новопетрівській сільській бібліотеці проведено бібліотечний  привал
«Подорож творами О. Гончара» та  оформлено  книжкову  виставку  «100 років з дня  народження  

Немає коментарів:

Дописати коментар