пʼятницю, 25 квітня 2014 р.

Чорнобиль. Біль і пам’ять вічні


   26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.
       Ось вже 28  років ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.
        Проте, скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців, ця трагедія навіки оселилась у людських серцях. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Чорнобильська трагедія жорстоко нагадує нам про те, що люди ще не зовсім освоїли могутню енергію атома.

        На  площі  райцентру біля  пам’ятника ліквідаторам чорнобильської  трагедії пройшов  мітинг-реквієм, присвячений  28-й річниці  аварії  на  Чорнобильській  АЕС. 
        У відділі  обслуговування    КЗ  «Нижньосірогозька центральна  районна  бібліотека»  оформлено  книжково-ілюстративну виставку «Природа. Екологія. Людина», на якій  є  розділ «Поріс  чорнобилем  Чорнобиль, бідою нашою  поріс».   На виставці представлені документальні матеріали, художні твори, публіцистичні нариси.   Книжкова виставка супроводжується ілюстраціями.  Біля  неї   проведено  бібліографічний  огляд літератури  для молоді.

      
   25  квітня в читальній залі центральної бібліотеки   працівниками районної та  шкільної  бібліотеки  проведено   годину-реквієм до дня   Чорнобильської трагедії  «Полин  і сакура. Фукусіма і Чорнобиль» для учнів 10-х  класів Нижньосірогозької  ЗОШ І-ІІІ ступенів(кл. кер. Кичук Л.В.) Діти дізналися про  катастрофу на АЕС, її наслідки, згадали  про наших земляків, учасників  ліквідації  аварії, переглянули  відео. 

       

Під  час заходу  лунала  музика, яка створювала відповідний настрій в учасників заходу. Було  продемонстровано презентацію «Сакура і полин».Немає коментарів:

Дописати коментар