вівторок, 10 травня 2016 р.

«Війна в серці, в пам’яті , в книгах».

   В бібліотеці до дня пам’яті та примирення і 71-річниці  перемоги над нацизмом у Другій  світовій  війні  для учнів 9-х класів проведено історичний відео репортаж  «Війна в серці, в пам’яті, в книгах». На захід завітав місцевий краєзнавець Безух Юрій Валентинович. Він розповів дітям про мужність і героїзм нашого народу,  проявлений у боротьбі з гітлерівськими загарбниками в роки Другої світової війни, про тих, хто боронив і визволяв нашу землю в ті далекі роки,  відвойовував перемогу як на фронті, так і в тилу.


     Під час розповіді,  Юрій Валентинович мав нагоду,  для того, щоб  розказати дітям, про воїнів-земляків, воїнів-визволителів; ознайомити школярів з пошуковою роботою по виявленню захоронень військових. Прочитав  свій зворушливий вірш «Перемога». Живе спілкування краєзнавця з дітьми викликало зацікавленість і шквал  запитань.


     Також учні переглянули старі фотографії воєнних років. Для учасників заходу була організована тематична книжкова виставка «Війна в серці, в пам’яті , в книгах ».  Бібліотекарі  розповіли про мужність та героїзм нашого народу, про європейсько-український символ свята – червоний мак, бо саме він у наших піснях зацвітає там, де пролилася козацька кров. Особлива увага приділена розкриттю трагедії жіночої долі в роки війни .     Було використано уривки з літературних творів  Уласа Самчука “На білому коні. На коні вороному”,  Олександра Довженка “Україна в огні”, “Мати”, Олеся Гончара “Катарсис”, Михайла Андрусяка  “Брати грому”,  Віктора Астаф’єва “Прокляті та вбиті”, Юрія Безуха  ”Квітка степова“, Дмитра Міщенка “Батальйон не обмундированих”,  Юрія Безуха  ”Вовча Гребля“.Присутні вшанували  пам’ять хвилиною мовчання і поклали квіти до меморіалу «Скорботна мати». 


    

Немає коментарів:

Дописати коментар